Termin: 13 czerwca 2025,
Formuła stacjonarna, Warszawa, Renaissance Warsaw Airport Hotel
CELE SZKOLENIA
- Budowanie kompetencji indywidualnych lub zespołu analitycznego w zakresie pozyskiwania i weryfikacji informacji o kontrahentach, konkurencji lub rynkach.
- Omówienie problematyki praktycznego doboru narzędzi w procesie analitycznym na rzecz firmy i ograniczeń z tym związanych.
- Rozwinięcie umiejętności analizy i realnej oceny ryzyka zagrożeń na potrzeby strategicznych decyzji zarządczych.
- Wzmocnienie umiejętności krytycznej oceny usług analitycznych, produktów i ich przydatności w procesach biznesowych.
FORMA SZKOLENIA:
Wykład z pokazem multimedialnym połączony z częścią warsztatową. Zaprezentowana zostanie baza teoretyczna w zakresie metod pracy i narzędzi pozyskiwania informacji na potrzeby procesów biznesowych wraz z przykładami wykorzystania w praktyce. W zakresie niezbędnym dla kontekstu analitycznego zostanie zaprezentowana także problematyka zagrożenia szpiegostwem przemysłowym.
W części praktycznej realizowane będą ćwiczenia w zakresie ugruntowania wiedzy, konsultacje i dyskusja w zakresie tworzenia zespołów analitycznych, taktyki pracy analitycznej, narzędzi oraz wpływu informacji na proces decyzyjny.
Opis sytuacji (case study) i charakterystyka problemu zostanie przygotowana przez trenera. Każde ćwiczenie zakończy się omówienie, i podsumowaniem dotyczącym wskazania efektywnych sposobów działania.
MATERIAŁ DLA UCZESTNIKÓW:
każdy Uczestnik otrzyma materiał w formie e-skryptu, zawierającego podstawowe treści przedstawiane i omawiane podczas warsztatu
PRELEGENT:
TOMASZ URBANIAK
Ekspert w zakresie bezpieczeństwa biznesu oraz komercyjnego wywiadu strategicznego, dyplomowany analityk Compliance i AML, szkoleniowiec oraz wykładowca Studiów Podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie zawodowe w zakresie bezpieczeństwa w tym ponad 10 na stanowiskach kierowniczych. Jako Trener realizował szkolenia zamknięte m. in. dla: T-Mobile Polska, DSV, PGZ S.A., NESTLE, CIECH, MPWiK Warszawa, MMC Polska, PCBC S.A.
Ukończył specjalizację prawno-kryminologiczną IPSiR Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studia Podyplomowe „Analityk Compliance i AML” Akademii Leona Koźmińskiego. Z tematem bezpieczeństwa konsekwentnie związany od 2002 r. Posiada doświadczenie w zakresie działania struktur bezpieczeństwa państwa i administracji państwowej szczebla centralnego. Od 2013 r. zarządzał zespołami na wyższym szczeblu kierowniczym. Od 20219 r. wspomaga podmioty sektora prywatnego prowadząc firmę INSIGILO. Specjalizuje się w doradztwie strategicznym w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa procesów biznesowych oraz zarządzaniu ryzykiem zagrożeń związanych z działaniem konkurencji i szpiegostwa przemysłowego. W okresie 2023-2024 r. zajmował stanowisko menadżera ds. bezpieczeństwa w branży zbrojeniowej, gdzie wraz z zespołem modelował procedury obszaru Compliance i bezpieczeństwa osobowego. Aktualnie ściśle współpracuje z wywiadownią gospodarczą VERIFICATORS Sp. z o. o., gdzie doradza dużym spółkom w zakresie neutralizacji identyfikowanych zagrożeń. Posiada licencję detektywa.
Jest wykładowcą na studiach podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunkach „Compliance w organizacji” oraz „Wywiad Strategiczny i zapobieganie szpiegostwu przemysłowemu”.
Cena uczestnictwa w szkoleniu uzależniona jest od terminu zgłoszenia :
- 1900 zł netto do 6 czerwca 2025 r.
- 2400 zł netto po 6 czerwca 2025 r.
W cenie- materiały szkoleniowe w formie elektronicznej po warsztatach, przerwy kawowe, lunch, Certyfikat.